Şekeri Nasıl Azaltabiliriz Kademe Kademe

Şekeri Nasıl Azaltabiliriz Kademe Kademe

Ocak 31, 2020 0 Yazar: Yeteneklieller

1: Yavaş Yavaş Azaltın, Acele Etmeyin.
Unutmayın şeker alımını bir gecede bir anda yok edemezsiniz.Örnek olarak çay içerken şeker katıyorsanız kaşık sayısını azaltın veya yarıya indirin.Tükettiğiniz bir çikolatayı yarısını tüketin.Bu şekilde her gün tükettiğinizin daha az miktarda şeker tüketin.
2: İçeceklerdeki Şekeri Azaltın.
Çay ve kahvede şekeri tamamen uzaklaştırın.Süt içiyorsanız süte şeker katmayın.Şekeri bir anda değil de 2 kaşık ise 1 e sonra yarım kaşık, sonra 4 te 1 oranında bu şekilde yavaş yavaş azaltın.Kola gibi aşırı şekerli ürünlerden uzak durun.Meyve suyu içmek yerine meyvenin kendisini tüketin.
3: Hiç Şeker Eklenmemiş Gıdaları Satın Alın.
Hazır şekerli ürünler yerine şekersiz ürün alarak içine katacağınız şekeri siz belirleyebilirsiniz. Örnek olarak marketten bir kek almak yerine keki evinizde yaparak içine katacağınız şekeri siz belirleyebilirsiniz.Tatlı kek, dondurma, bisküvi veya çikolata gibi mağazalardan alınan hazır şekerli gıdalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.
4: Egzersiz Yapın.
Egzersiz yaparak hormonların dengelenmesi sağlayacak ve şekeri vücudunuzda daha erken enerjiye çevireceksiniz.Aynı zamanda spor yapıp stresi azaltarak şekerden uzak duracaksınız.
Değerli takipçilerimiz. Şeker tabi ki belli oranda vücudumuzun ihtiyacıdır.Günlük olarak tükettiğimiz gıdalarda şeker doğal olarak bulunmaktadır.Bu yüzden ek olarak şekerli gıdaların tüketilmesine gerek yoktur.Fazlası zararlıdır.