Pet Şişe İle Çocuklarla Etkinlik

Pet Şişe İle Çocuklarla Etkinlik

Kasım 5, 2015 0 Yazar: Yeteneklieller

Bilenler bilir benim kızlarım tam bir etkinlik hastası oldu 🙂 geri dönüşüm adına ne olursa, süt kutuları, pet şişeler, ayakkabı kutuları, koliler, ipler, ,incik boncuk, ağaç dalları, kuru yapraklar vs… sizin benim aklıma hiç gelmeyecek olan bir şeyden bi bakmışım ki benim kızlarım ilginç bi oyuncak ortaya çıkartmış ve saatlerce oynamış.

Bu kadar hayal güçlerinin geniş olmasını ve buldukları her nesneden bir etkinlik aktivite oluşturmalarında en büyük etken sanırım evimizde televizyon olmaması, çocuklarımızın hayal gücüne etki eden aktiviteleriyle üç yıldır aralıksız takip ettiğimiz meraklı minik dergisi ve sürekli onları bu yönde destekleyici anne-baba olmamız diye düşünüyorum.

Pet şişelerde kızlarımın geri dönüşüm noktasında vaz geçemediklerinden. İnternette çocuk aktiviteleri ve çocuklarla etkinlik üzerine sürekli bakınırım. Bugün kızlarımla değişik ne yapabiliriz hem çok eğlensinler, hem işimize yarasın 🙂 Bugün de çok güzel bir geri dönüşüm projesi buldum pet şişeden geri dönüşüm toparlayıcı , pet şişeden kalemlik. Çocuklarımızın çabuk kaybolacak küçük oyuncaklarını yada çabucak dağılıveren kalemlerini hem derli toplu hemde çok hoş bir görüntü oluşturarak muhafaza edebiliriz.

pet şişe geri dönüşüm

Pet şişeden geri dönüşüm kutumuzun yapımı ise çok kolay. Pet şişeyi kesip ağız kısmına güçlü bir yapıştırıcıyla kumaşı yapıştırıp giriş yerini bir iple büzdürün.. Hepsi bu kadar
Minik oyuncakları yada kalemleri ortadan toparlayacak sevimli bir çanta olsun..

‪#‎atma‬ ‪#‎dönüştür‬ ‪#‎GeriDönüşüm‬ ‪#‎iyifikir‬