OKULA İLK ADIM VE İLK HEYECANIMIZ…

Eylül 10, 2012 0 Yazar: Yeteneklieller

Büyük kızım BZ 22 temmuzda 48 ayını doldurdu. Biz ebeveyn olarak kızımın bu yıl ana sınıfına gitmesine karar verdik. Aslında yazın başından beri  Kartal-Yakacık çevresinde sürekli bir arayış içindeydik, dini içerikli bir ana okulu olsun istiyorduk çok da güzel yerler bulduk uzun çabalarımızın sonucunda. Bunlardan bazılarını şöyle srıalayabilirim arayanlar için;

Feyza Çiçek Anaokulları Kartal,Pendik,Kurtköy ve Tuzlada hizmet veriyor. Milli ve manevi değerlerimize saygılı eğitim veren Feyza Çiçek ana okullarının fiziki şartları da oldukça iyi. feyza çiçek anaokuluna  feyzacicekanaokulu.com adresten ulaşabilir, oradan gerekli telefon numaralarını alabilirsiniz.

 

Özel Yağmur yetenek anaokulu Kartalın soğanlık semtinde. Dini eğitim veren anaokulu iletişim için  yagmuryetenek.org

 

yine kartal yakacıkta bulunan ve dini içerikli değerler eğitimini veren  çok güzel bir anaokulu, Kartal Yakacıkta çınar anaokulu sitesi burada  cinaranaokulu.k12.tr

Bunların haricinde başka okullarda bulduk fakat bunlar gidip gördüklerimiz. Biz nereyi tercih ettik diye sorarsanız İşte şimdi kızımın bugün ilk gününü geçirdiği şirin yuvamız  . BU GEZDİĞİMİZ OKULLARDA DİNİ EĞİTİM, SOSYAL AKTİVİTELER, GEZİLER, SPOR FALİYETLERİ, MATEMATİK, İNGİLİZCE gibi derlserde var. Kızımında nasibinde goncagül anaokulu varmış kartal soğanlıkta bulunuyor. Bugün ilk okul heyecanımızı yaşadık Allaha şükür hiç sıkıntımız olmadı.

Biz kendisine okul bakmaya başladığımız sürede hep pozitif telkinlerde bulunduk yani daha evde iken okulu ve okumayı sevdirdik. Kendisi de heyecanla baklemeye başlamıştı hatta dün öyle telaşlandı öyle heyecanlandıki  çantasını hazırlıyor, ufak bir eksik bile omasın diye tekarar tekrar bakıyor kendince notlar karalıyor 🙂 Canım yavrum benm hep böyle ilim aşkıyla dolu olursun hayatın boyunca faydalı ilim edinir ve ilmiyle amel ednlerden olursunuz inşallah.

Vel hasılı kelam bugün okula alışma süreci vardı 1 saatten biraz fazla kaldık öğretmenizimin yağptığı iki küçük yarışmanın  ikisindede meleğim 1. oldu 🙂 çok şükür. Bu arada minik kardeş bende büyüdüm bende okula gitmek isityorum , bende gelcem diye ağlayarak evde babanneyle kaldı 🙂 Sİzleri çok seviyorum güzel kızlarım Rabbim ömrünüzü hayırla doldursun inşallah….