Kat Kat Fırfırlı Anlatımlı Örgü Etek

Kat Kat Fırfırlı Anlatımlı Örgü Etek

Şubat 26, 2014 0 Yazar: Yeteneklieller

Zaman 26 Şubat 1992 yi gösterdiğinde zalimler yine iş başındaydı… Azerbaycan… Hocalı….Ermeni askerleri 613 kişiyi zalimce katletti… Sizleri rahmetle anıyoruz, siz şehitlerin şefaatine nail eylesin Rabbim inananları, zalimlerin kirli ellerini çeksin Rabbim müslümanların üzerinden inşallah, Rabbim dünya üzerindeki Allah diyen her müslümanı iki cihanda da aziz eyle inşallah…. Amin…

Kısmet olursa kayın validem akşama umreye gidiyor, dualarımızı mübarek topraklarda bizim adımıza da tekrarlar inşallah.en kısa zamanda gitmek isteyen herkese Rabbim Efendimiz (SAV) in ayak bastığı mübarek beldeleri ziyaret etmeyi nasip etsin inşallah.

el örgüsü etek yapımı

Kayınvalidem umreye gitmeden önce neler ördü neler şallar mı desem etekler mi desem, Maşallah 🙂 İşte kızlarım için ördüğü eteğin büyük kızım için olanını şuan da sizlerle paylaşıyorum . Örmek isteyenler için kısaca bilgi vereyim . Tuhafiyeden pullu ipliklerden ve hazır dantel ipliklerden alıyoruz. Çocuğunuzun boyuna ve yaşına göre alt kısmından başlıyoruz. İlk bir kaç sıra haroşa örüp sonra düz devam ediyoruz dantelin genişliği kadar bor örünce dantelden örmeye başlıyoruz dantelin üst kısmını her ilmeğe birer tane geçirerek bir sırayı böylece örmüş oluyoruz. daha sonra yine 25 sıra kadar düz örgü örüyoruz bu şekilde istediğimiz boyda olana kadar eteğimizi tamamlıyoruz ve bu arada aklınızda bulunsun hiç daraltma yani ilmek kesme yapmıyoruz 100 ilmek başladıysak 100 ilmekle tamamlayıp çift lastikle eteğimizi bitiriyoruz. dantellerin kestiğimiz kısımları içde kalacak şekilde eteğimizi dikiyoruz . Güle güle kullanın .

el örgüsü etek

üzerindeki boleronun ayrıntılı örneğini isterseniz BURADAN bulabilirsiniz