Evde Çocuklarla Yapılacak Etkinlikler, Meraklı Minik Dergisi Etkinlikleri

Evde Çocuklarla Yapılacak Etkinlikler, Meraklı Minik Dergisi Etkinlikleri

Ekim 23, 2015 0 Yazar: Yeteneklieller

Çocuklar ilgi ister sevgi ister. Bu ilgiyi onlara sadece onlara ayıracağımız 20 dk yarım saat bile karşılıyor aslında yeter ki nitelikli zaman geçirmiş olalım. Onlara değer verdiğimizi hissettirmiş olalım. Her insanın karakteri aynı değildir. Bazı ebeveynler çocukları ile çocuk olmayı beceremezler. İşte sizler için çok iyi bir önerim var. Çocuğu ile çocuk olamayan , onun hayal dünyasına inemeyen sevgili anne-babalar çocuğunuza bir yarım saatinizi ayırın ve en azından onlarla birlikte etkinlikler yapın. Bu onların hem el becerilerini geliştirecek. Hemde sizlerle birlikte bir şeyler yapmış olmanın hazzını tattıracaktır.

Bizim evimizden karton, makas, yapıştırıcı, boyalar, hatta geri dönüşüm olarak kullanabileceğimiz her türlü plastikler ve karton kutular hatta incik boncuklar hiç eksik olmaz. Kızlarımın sürekli ellerinin altındadır bu tür malzemeler. Ve sürekli yeni bir etkinlik aktivite peşindedirler. Yaptıkları bu etkinliklerle sonrasında hayal dünyalarında türlü türlü oyunlara dalarlar.

Bunların yanı sıra 2011 yılından beri sürekli hiç aksatmadan takip ettiğimiz Tübitak yayınlarına ait Meraklı Minik dergimiz vardı.Bu dergi okul öncesi ve birinci ikinci sınıf seviyesine uygun bir dergi hatta biz anne babalar bile çok ilginç ve yeni bilgiler edinmiyoruz dersek yalan olur 🙂 Hayvanlar, bitkiler, uzay, dünyamız, gökyüzü, meslekler aklınıza gelebilecek her türlü konu Meraklı Minik dergisinin konusu oluyor. Çocuklara bu konularla ilgili karton hafıza kartları ve el becerilerini geliştirecek etkinliklerde derginin eki olarak sunuluyor.

Kızlarım bu etkinlikleri büyük bir zevkle yapıyor, tabi anne-babası olarak bizler de onlarla birlikte zaman geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.İşte bu sevimli tavşan kumbara etekinliğimiz de yine Meraklı Minik etkinliklerinden bir tanesi.

Çocuklarımıza zaman ayıralım ve her anlarının tadına doya doya varmalarını sağlayalım. Çünkü bir daha asla çocuk olmayacaklar.Sevgiyle kalın efendim….

meraklı minik

çocuk etkinlikleri

evde çocuklarla etkinlik