DANTEL FİSKOS ÖRTÜSÜ

Ekim 7, 2008 0 Yazar: Yeteneklieller

Bu motiflerin altı tane yaprağı olduğu içinbu şekilde birlerştiriliyor ve tam kare örtüler olmuyor. yani ilk sırada diyelimki 3 tane motif ayan yana birleştirdiniz üst sırada 5 daha üst sırada 7 tane motif yaparak birleştiriyoruz. Ve ortaya altıgen çok hoş bir örtü çıkıyor.

Yakından görünüşü;

Zaman bazen sadece ömürden çalıp götürüyor ve bazen sadece zaman insana etki ediyor. Olaylar , hatıralar ve hatta nesneler öylece zihinlerde capcanlı duruyor. İnsan eskiyor, yıpranıyor hatta yok olup gidiyorda… Madde öylece kalabiliyor… Oysaki yaratılmış herşeyin bir sonu var. Nasıl ki insan ölüyor, kırılan bardağımız, yırtılan elbisemiz, kopan, dağılan, parçalanan eşyalarımız aslında bunlar hepsinin ömrünün bittiğini gösterir. Çoğu kez böyle durumlarda üzülür ahlanır vahlanır ve bazen bunlara zarar verdeği için çok sevidğimiz insanları bile kırarız. Oysa ki “Her canlı ölümü tadacaktır”  öyleyse her var olanda bir gün bu dünyadan yok olacaktır.

Kayın validemin çeyizinden olan bu örtüler nerdeyse 30 yıllık, amam maşallah sanki bugün örülmüş gibi yepyeni duruyor.İnsan mı? Kimler geldi kimler geçti… Ömür çarkı dönüyor, günler geçip gidiyor…