Çocuklar İçin Enerji Dolu Sonbahar Ağacı

Ekim 22, 2013 0 Yazar: Yeteneklieller

herkese merhabalar, mübarek kurban bayramını hayırlısı ile bitirdik çok şükür. Rabbim tüm islam alemine bayram gibi bayram olacak nice güzel günler göstersin inşallah.

Meraklı Minik Dergisi duymayanınız varsa duysun isterim. 3+ yaş grubu yani erken çocukluk dönemi için hazırlanmış aylık bilim dergisi. iki yıldır her ay takip ediyoruz içersinde çocukların merakını tetikleyici eğlenceli etkinlikler ve bilgiler dolu ayrıca kağıttan maketler , bilgi yüklü kartlar kağıt oyunlar neler var neler. her ay sabırsızlıkla bekliyor kızlarım ve bi çırpıda bitiriyorlar. Şimdiden hayvanlar ve bitkilerle ilgili bir çok bilgiyi bu dergiler sayesinde öğrendiler. Bu dergiler içinde her ay birde haydi mutfağa sayfası mevcut burada çocuklarımız için çok faydalı bir o kadarda gözlerine hitap eden yiyecekler hazırlanıyor. Aslında daha önceki sayılarında yaptığımız kurabiyeler falan olmuştu ama resimlerini çekemediğim için yayınlayamamıştım.

Bugün meraklı Minik Ekim sayısı haydi mutfağa sayfasındaki sonbahar ağacı tabağını hazırladık yavrularımla. Besin değeri çok yüksek ve görüntüsü mükemmel olan bu ağacı sizinde çocuklarınız çok sevecek eminim . İşte hurma ve ceviz gibi çok önemli iki besini ihtiva eden sonbahar ağacımızın tarifi…

çocuklar için sağlıklı güzel tabak


malzemeler
4 adet ceviz içi
5 adet hurma
3-4 kuru kayısı
7-8 adet antep fıstığı
Tarifi
hurmaların çekirdeklerini çıkartın. Hurmaları küçük parçalar halinde doğrayın. Cevizleri kırıp iyice ezin. Ceviz ve hurmaları macun haline getirin. Bu karışımdan ağacın gövdesini ve dallarını yapın. Kayısıları küçük parçalar halinde kesin ve yaprakları oluşturun. Antep fıstıklarını ufalayıp ağacın altına serpin.
Çok faydalı sonbahar ağacınız hazır Afiyet olsun 🙂