Burgulu Bebek Patiği Ve Bebek Beresi Anlatımlı

Burgulu Bebek Patiği Ve Bebek Beresi Anlatımlı

Ekim 15, 2014 0 Yazar: Yeteneklieller

Bugün İstanbul’ da hava kapalı… Aslında pek serin değil ama böyle kapalı olunca psikolojik olarak üşüyor hissediyorum sanırım kendimi 🙂 Kışlıklar yavaş yavaş çıkmaya başladı bizde . Kızlarımın yelekleri patikleri artık çekmecelerdeki yerini aldı. Özellikle sabahları uykudan uyanınca serin oluyor mutlaka yelek ve patik giymelerine dikkat ediyorum onun için. Serin havalarda güzel meleklerimizi sooğuktan koruyacak çok şirin bebek beresi ve bebek patiği örneği var sizlerle paylaşmak istediğim.

Bir Yaş İçin Kız Bebek Patiğinin yapılışı

1 yaş kız bebek patiği örgüye 33 ilmekle başlanır 10 sıra ördükten haroşa sonra 4 sıra düz örgü örülür ve sonra tekrar 5 sıra haroşa örgü örülür böylelikle patiğin alt kısmı tamamlanmış olur düz örülen yer daha sonra birleştirilerek alttaki bölüm yapılmaktadır.Patiğin burun kısmını örebilmek  için şişteki ilmek sayısı 3 e bölünür ilk 22 ilmeği ördükten sonra 1 ilmek kesilip geri dönülür 11 ilmek örülür 1 ilmek kesilir ve bu şekilde sadece ortadaki 11 ilmek örülüp yanlardan birer ilmek keserek örmeye devam edilir taaki yanlarda 6 şar ilmek kalıncaya dek.Patiğin bilek kısmına gelinir ve örgü bitirilir.Patiğin bilek kısmını örmek için 18 ilmekle örgüye başlanılır 6 haroşa 6 ilmek burgu tekrar 6 ilmek haroşa yapılarak yeterli uzunlukta bir parça örülür .Dikişleri yapılarak alt kısım ile birleştirilir .Üzerine hazır alabileceğiniz yada kendinizin hazırlayabileceği süslerle sülenir küçük prensesiniz için sıcacık bot şeklinde bir patik örmüş olursunuz.

Bir Yaş Kız Bebek Şapkasının Yapılışı

1 yaş bebek şapkası örgüye 24 ilmek ile başlanılır 3 e bölünüp ilk 8 ilmek haroşa 2. 8 ilmek burgu 3. 8 ilmek haroşa yapılır.Örgüde yeterli uzunlukta örüldükten sonra örme işlemi bitirilir.Sonrasına örülen parçanın üst bölümüne şapkanın tepe kısmını oluşturmak için ilmek çıkarılır çıkardığımız ilmekleri 15 sıra düz örgü örüp daha sonra 15 sırada haroşa örgü ile tamamlayarak örme işlemini bitirin ,dikiş işlemlerini bitirdikten sonra çocuğunuz için harika bir takım yapmış olacaksınız hatta bu takımı 30 ilmekle başlayıp haroşa öreceğiniz bir atkı ile tamamlayabilirsiniz.

bebek beresi bebek patiği

SEVGİLİARFKADAŞLAR BU PATİK VE BERE ÖRNEĞİNİ BÜYÜTMEK İSTERSENİZ , İLMEK SAYISINI 3 ER 3 ER ARTTIRARAK DAHA BÜYÜK PATİKLER VE BERELER ÖREBİLİRSİNİZ.KOLAY GELSİN…