BEBEK UYKU SETİ

Eylül 17, 2008 0 Yazar: Yeteneklieller

Kızım Betül Zişan için büyük bir özenle yaptığım bebek uyku seti. O şimdi 2 aylık ve yatağını çok seviyor 🙂  Bu örneği evlenmeden önce pike takımına uyarlanmış halde görmüş ve çok beğenmiştim ama kendime yapmak nasip olmadı. Hamile iken bir arkadaşımda tekrar görünce kızımın karyolası için nevresim takımı yapmak geldi aklıma. Bunda bebek uyku setlerinin bazılarının hem çok çok pahalı oluşu ve bu pahalılığa rağmen benim içime sinmemeleri oldu.

Aslında aklımda böyle bir takım yoktu. Ama yaptıkça insan üretken oluyor.Benim aldığım örnek yalnızca yorgan ağzı olarak ördüğüm ikili modeli idi. Sonra çarşafını daraltarak, yastığının ortasına model vererek ve uğraşlarım sonunda kare şekline getirip kırlent örerek takım oluşmuş oldu. Sonra evde kumaşlarımı karıştırırken kapitonemi gördüm ve kenarlarına korumalık yapmak geldi aklıma…

Ben çok beğenerek kullanıyorum, görenlerde çok beğeniyorlar, bu bebek uyku setini sizlerle paylaşmak istedim, belki yeni ufuklara yelken açar ve gördüğününüz ufak bir nokta kafanızda yeni fikirler üretmenize yardımcı olursa sevinirim.