Ayakkabı Kutusu Kaplama

Ayakkabı Kutusu Kaplama

Aralık 16, 2015 0 Yazar: Yeteneklieller

ayakkabı kutusu kaplama

bizim evde geri dönüşüm adına bulunan herşey çok kıymetlidir. Kızlarım hele ki kutu görmesinler hemen bununla ne yapabiliriz diye düşünmeye başlarlar. Ayakkabı kutusu ile de nasıl geri dönüştürebiliriz diye düşünürken yaklaşık on yıl önce aldığım çuval kumaş geldi aklıma. Eminönünde çok rahatlıkla bulabilirsiniz çuval kumaşı ayrıca tuhafiyelerde de vardır. Bu kumaşlarla lavanta keseleri, peçetelik, kırlent, sehpa örtüleri, perdeler aklınıza gelen her şeyi yapabilirsiniz. Çuval kumaşla bi zamanlar fiskos örtüsü yada şömentabla yapmak çok moda olmuştu. Yazmanın bazı kısımlarını keser çuval kumaşın üzerine dikerdik. Otantik bir örtü oluyor.
Bende kızlarım kutuyu kaplayıp süslemek isteyince elimdeki malzemeleri düşünerek çocuklarla çuvalla çalışmanın kolay olacağını düşünerek çuvalla kaplamaya karar verdim. Biz sade olmasını istedik bu defa kaplanmış ayakkabı kutumuzun kenarına evdeki hazır danteli yapıştırdık ve şık ve sade olarak süslenmiş ayakkabı kutusu geri dönüşümü hazır 🙂 Dilerseniz siz yapay çiçeklerle veye inci boncukla , kurdelelerle daha süslü yapabilirsiniz.

kumaşla ayakkabı kutusu kaplama

Ayakkabı kutusu nasıl kaplanır ve nasıl süslenir diye düşünüyorsanız, çok kolay. Hatta hiç ölçü bile almadık biz ayakkabı kutusunu çuval kumaşın üzerine koyduk silikon tabancası ile yapıştırarak kestik. Bu kolay çalışma aslında birazda çuval kumaşın pratik ve kullanışlı bir kumaş olmasından kaynaklı.

ayakkabı kutusu süsleme