Abajur Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Abajur Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ocak 12, 2015 0 Yazar: Yeteneklieller

Abajur seçimi yapılırken seçeceğiniz aydınlatmalarla odaya spor ya da klasik bir hava katabilirsiniz. Aydınlık veya soluk bir hava katmak sizin zevk ve tercihinize göre.Abajur seçiminde size yardımcı olabilecek önemli ipuçları:
– Tabanınıza uygun bir abajur seçmelisiniz. Mobilyalarınıza uygun bir abajur seçerken abajurunuzun yer alacağı tabanla bir bütün olarak görmelisiniz.
– Abajuru kullanacağınız odanızda diğer renkleri vurgulayacak bir abajur seçin. Abajur seçerken renk seçiminde odadaki eşya mobilyaları bir bütün olarak görüp düşünüp almanız gerekir.
– Dikkati abajura çekmek istiyorsanız daha canlı renkler kullanın. Daha belirsiz bir seçim için soft renkleri tercih etmenizde fayda var. Şayet odanız küçükse o boyuta uygun tercihinizi yapmalısınız. Evinizdeki abajurun faaliyeti olmak zorunda değil.
– Bunların yanında gölge derinliği veya ışığı yaymak da tercihiniz olabilir. Yüksek bir aydınlatma için beyaz ampul kullanarak bunu sağlayabilirsiniz.
– Kolye tipi abajurları yeni neslin en çok tercih ettiği model kolye abajurlar. Nerede kullanılırsa kullanılsın harika görünüyor. Baskılı ve dinamik renklerin bir arada olduğu kolye abajurlar tercihler arasında.
– Retrolar yine moda oldu. Yemek masasının üzerine bir kolye abajur mükemmel duruyor. Fark yaratan abajurlar seçiminiz olsun.
– Sıra dışı abajurlar evinizin farkını yaratacak. Modern evinizin güzelliklerini yansıtın.
– Odanızın aydınlatmasında kullanacağınız seçim çok önemli; spotlar mı, abajur mu, avize mi? Hepsinden aynı anda faydalanamazsınız çünkü… Size önerimiz, şu abajur seçeneklerini değerlendirin: Davul, silindir, epik ya da çanta tipi…