Çorapla Evde Çocuklarla Yapılan Basit Etkinlikler

Çocuklarınızın  geri dönüşüm alışkanlığını kazanmasını istiyorsanız size süper bir önerim var. Çocuklarımızı müsriflikten , tatminsizlikten ve doyumsuzluktan kurtarmak için her istedikleri anda her istediği pahalı pahalı  oyuncakları almak yerine onları kendi yaptığı işten haz alan, eski eşyaları nasıl değerlendireceğini öğrenen, dünyamıza zarar vermemek için  geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu bilen bireyler olması yolunda gayret göstermeliyiz. Çocuklarımızla birlikte yapacağımız bizim için küçük ama onların dünyasında erişilmesi çok zor olan etkinlikler bunun için bir kapı aralar bize. Onlarla birlikte boş kutulardan, şişelerden, yumurta kolilerinden, eski eldivenlerden, küçük gelen kıyafetlerden tuvalet rulolarından, eskiyen çoraplardan vs vs neler neler yapabiliriz. Hem çocuğunuz birisine tanıtırken bunu ben yaptım demenin haklı gururunu taşısın hem el becerisini geliştirsin, hem de hayal dünyasını güçlendirsin.

İşte şimdi sizlere eskiyen yada tek eşi kaybolmuş çoraplarınızdan çocuğunuzla yapacağınız bir kaç basit etkinlik önerisi:

Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz çok basit ve eğlenceli bir etkinlik ; çoraptan balık yapımı için bir çorap ve biraz keçeye  ihtiyacınız var. Keçe yada oynar göz yoksa dert etmeyin kartondan da yapabilirsiniz yüzgeç ve göz kısmını.

çoraptan balık yapımı

Bu da ana okullarında sıklıkla karşımıza çıkan eski çoraplardan yapılmış tırtıl.

eski çorap değerlendirme tırtıl

Bir çorap ve biraz yünle işte oyuncak atımız da hazır .

çoraptan at yapımı

Çorapla yapılan çok basit bir etkinlik daha çocuğunuz da çok kolaylıkla kendi kendine yapabilir çoraptan kardan adamı.

çoraptan kardan adam nasıl yapılır

Eski çoraplarınızı birleştirerek oluşturabileceğiniz sevimli yılan 🙂

çoraptan yılan yap

Ve çoraptan yapılmış sevimli oyuncak timsah

çoraptan timsah yapımı eski değerlendir

Çoraptan daha bir çok oyuncak yapabilirsiniz. Çoraptan bebek, çoraptan maymun, çoraptan yapılmış eldiven, çoraptan yapılmış kirpi daha neler neler var nette. Ama ben özellikle çocuğunuzun yapabileceği böylece kendine olan güveninin artacağı basit çorap etkinliklerini yayınladım özellikle. Hadi kolay gelsin size 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir