Kalp Desenli Örgü Kız Bebek Hırkası

İstanbul’da havaların serinlemeye başlaması biz annelerin aklına bebeklerini soğuktan nasıl koruyacağını getirdi tabi ki. Kışlıklar yavaş yavaş raflardan çıkmaya başladı bile. Özellikle sabah ve akşam vakitlerinde örgü yelek ve örgü hırkalar çocuklarımızı bu sonbahar serinlerinden korumak için çok elverişli oluyor.

Bebekler her zaman annelerine muhtaç ve üşüyen bir yapıya sahiplerdir. Özellikle yeni doğmuş bebekler üşümeye daha çok meyillidir. Geçmişten günümüze anneler, ananeler ve babaanneler çocukları veya torunları için yelekler, hırkalar örmüşlerdir

.kalpli kız bebek yeleği örneği

Kız ve erkek için ayrı model ve renklerde bulunan örgü bebek yelekleri kalınlıkları ve şekillerine göre çeşitlilik göstermektedir. Bebeklerin hasta olmasını engelleyen ve annelerin bebeklerini soğuktan korumasına yardımcı olan bebek yeleklerinin annelerin model çıkartması ve beğenilerine göre tasarlaması için örnekleri bulunmakta ve yelek örmek isteyen kişiler bu örneklere internet ve dergiler aracılıyla ulaşabilmektedir.

Bu yanyınladığımız hırka tığ işi olup kalpler ayrı ayrı motif olarak yapılmıştır ve tığ ile eklenerek hırkaya monte edilmiştir.

Örgü bebek yelek örnekleri kız bebek ve erkek bebek için ayrı bir şekilde bulunmaktadır. Birçok renkte ve tasarımda bulunan bu yelekler annelerin bebeklerine dışarıda da giydirebilecekleri bir giysi türü olmaktadır. Kolları olmayan bu yelekler kız çocuklarında pembe, erkek çocuklarında mavi tonların ağırlıklı olduğu yelekler olmaktadır. Kalın veya ince örgü türleriyle örülebilen bebek yelekleri miniklere kalınlığına göre battaniye etkisi yaratabilmektedirler.

Bir cevap yazın