Osmanlıca Öğrenme

Bu yazımızda size “Osmanlıca Öğrenme Kursu” nu tanıtacağım. Osmanlıca öğrenme kursunun resmi web sitesi   divander.org.   divander.org sitesi hakkında bilgi ve Osmanlıca öğrenme hakkında çarpıcı bir yazı okumak istiyorsanız Muhsin Meriç’in bugün ki yazısını tavsiye ediyoruz.

Peyami Safa’nın gayet doğru tespit edildiği gibi, “Yeryüzünde bir tek memleket gösterilemez ki; orada gençler kazara milli kütüphanelerine girsinler, bir tek eser okumadan çıkıp gitsinler. Böyle bir katliam hiçbir memlekette ve hiçbir memleketin tarihinde yoktur.” (Peyami Safa, Osmanlıca-Türkçe-Uydurmaca, s.272, Ötüken Yayınları, 1978)

Muhsin Meriç’in yazısını okumak için               TIKLAYINIZ

4 yorum

  • Nurgül

    Teşekkür ederim , Allah razı olsun h.nur 🙂

  • ben aslında sık sık bakıyorum neler yapmışsınız diye ama yazamıyorum çoğunlukla nedense, bundan sonra sık yazarım söz:) sağolun güzel sözleriniz için, size de Allah hayatınızda, işlerinizde kolaylıklar mutluluklar versin inşallah.. ben de muharrem ayınızı tebrik ederim, hoşçakalın….

  • Nurgül

    h.nur beni de seni burda görmek ve güzel yorumlarını görmek çok mutlu ediyor 🙂 özlettirme kendini.bende eşim vasıtası ile gördüm çok hoşuma gitti yalnız senin de maşallahın var 10 prmağında 10 marifet bir sürü yere birden koşturuyorsun eminim bir ara bir fırsatını bulup oyuncaklrdan da yaparsın 🙂 Rabbim zihin açıklığı versin, İşlerinde de kolaylık versin… Aşure günün mübarek olsun, ömrüne bolluk, huzur ve sağlık getirsin inşallah….

  • bu derneğin çalışmalarını ben de takip ediyorum, özel olarak risale-i nurun osmanlıca orijinaliyle ilgileniyorum. burada da bundan bahsettiğinizi görünce sevindim.
    amigurumi oyuncaklar gerçekten çok şirinler keşke benim de zamanım olsa öğrenmek için..:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir