BALIK VE GEMİ İŞLEMELİ ERKEK BEBEK YELEĞİ

balık desenli işleme örneği, balık desenli bebek yeleği, gemi desenli işleme örneği, gemi işlemeli bebek yeleği, işlemeli bebek yeleği, erkek bebek için işlemeli yelek modeli, balık işlelemli yelek, balık desenli yelek, gemi işlemeli yelek, gemi desenli yelek,gemili bebek örgüleri, balıklı bebek örgüleri, gemi işlemeli bebek yeleği örneği, işleme örnekleri, etamin işleme bebek yelekleri, etamin işleme balık deseni, etamin işleme gemi deseni, bebek yelekleri için işleme örnekleri, değişik işleme örnekleri, çok değişik bebek yelekleri,işlemeli erkek bebek yelekleri, işlemeli örgüler, işlemeli örgü yelekler,etamin işleme gemi şablonu, etamin işleme balık şablonu,işleme yunus balığı örneği, işleme yunus balığı

Süt oğlum Mahmut Esat için kızımım bir yeleğinden esinlenerek yelek örnmeye başladım, başlarken aklımda hep gemi ve balık işlemek vardı, tabiki her zaman olduğu gibi nette yaptığım yoğun araştırmalar yine beni kendi hayal gücüme sevk etti.

Çok araştırmama rağmen istediğim gibi bir gemi ve balık işleme şablonu bulamadım. Bende gördüklerimden esinlenerek kendi şablonlarımı kareli bir defter kağıdına kendi kafamdan çizdim.

İşlemeye başladım ama inanın kaç defa da söktüm ipliklerin renklerini beğenmedim, kalınlıklarını beğenmedim ve sair derken sonunda reimlerde gördüğünüz benim gerçekten çok beğendiğim ve sizlerle paylaşmaktan çok mutlu olduğum bu şirin yeleği yaptım. Erkek bebek leri için işlemeli örnekler pek yok nette umarım erkek bebeği olan arkadaşlar istifade ederler.

tabi benim bu deeme çalışmalarım neticesinde yeleğin bitmesi biraz uzun sürdü, iki gündür de Mahmut Esat ve kardeşimgiller bizde misafir oldular nihayetinde dün kenarlarını oyaladım ve  Mahmut Esat’a giydirip yeleğini teslim ettim 🙂 ( Bunun için düğmelerini henüz dikemedik )

Gemi ve balık işlemelerinin kareli kağıda çizdiğim şablolarına

İŞLEME İÇİN BALIK ŞABLONU VE GEMİ ŞABLONU

adresinden  veya BURAYI TIKLAYARAK ulaşabilir, zorlanmadan örneği çıkartabilirsiniz. Kolay gelsin

5 yorum

 1. Nurgül Yanıtla

  çok teşekkür ederim seval hanım beğenmeniz beni çok mutlu etti 🙂

 2. Nurgül Yanıtla

  Yeleğin Yapılışı:

  Ben Kartopu bebe yünü kullandım 3 numara şiş ile ördüm, işlemeleride lif ipleri ve kalan çok ince yünlerle yaptım. işlemeyi yaparken iplerin kalın olmamasına dikkat edin.

  Arkası;
  75 ilmek başlıyoruz, 5 sıra haroşa örüp 30 sıra düz örüyoruz, sonra tekrar 30 sıra haroşa örüp 6 ilmek kesiyoruz sırayı tamamlayıp dönüşte altı ilmek daha keserek iki taraftanda koltuk altını yapmış oluyoruz ve 20 sıra haoşa örüp kesiyoruz.

  Yakalar;
  40 ilmek başlıyoruz 5 sıra haroşa örüp 30 sıra düz örgü örüyoruz.Tekrar 30sıra haroşa örüp 12 ilmek yaka için kesiyor ve yine aynı sırayı dönünce 6 ilmek koltuk altı için kesiyoruz ve 20 sıra daha haroşa örüp bitiriyoruz.iki yakayıda aynı şekilde örüyoruz.

  Bu aşamada işlemeleri yapıyoruz, şablonlardan fakdalanarak rahatlıkla işleyebilirsiniz. dilerseniz farklı desenler işleyerek değişik yelekler üretebilirsiniz. Rengini ve desenini kız ya da erkek yeleği oluşturacak şekilde kendiniz belirleyebilirsiniz.

  Son aşama olarak önce arkanın tamamının oayasını örüyoruz, kenarların oyasını örerken arka ile son resimdeki gibi birleştiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir