Yazılarınızı

Yaptığınız Çalışmaları

yeteneklieller@gmail.com

Adresimize

Gönderin

Paylaşalım.

KELEBEKLİ İĞNE OYASI ÖRNEĞİ

iğne oyaları, iğne oyası örneği, iğne oyası modelleri, tek renk oya örneği, tek renkle yapılan oyalar,oya örneği, oyamodeli, oya örnekleri, oya modelleri, en güzel oya örnekleri, en güzel oya modelleri, en yeni oya örnekleri, tığ işi oya, tığ ile yapılan oya, iğne oyaları, iğne oyası örnekleri, iki renk oya, el örgüsü oya örneği,yemeni oyaları, tülbent oyaları, çember oyaları, en kolay oya örnekleri, tek renk oya örneği,en şık oya modelleri, kelebekli iğne oyası

iğne oyası örnekleri

kelebek iğne oyası

gerek tülbenti olsun gerek oyası ile olsun çok beğeniyorum bu örtümü. Zaten iğne oyasını çok severim çok zarif ve şık bence birde bu cıvıl cıvıl yazması ve kelebek iğne oyası ile çok hoş olmuş yapanın ellerine sağlık.

ışıll diyorki:
23 Şub 2010

kullanacağımız araç bildiğimiz kancalı iğne
Öncelikle kancalı iğnemizin kanca kısmını kırıyoruz

İğnenin demirleri çok açıksa sıkıp resimde gördüğümüz gibi yapıyoruz ,
aralık kısmını yapacağınız fiyonkun boyutuna göre ayarlıyoruz büyük yapmak istersek daha çok açıyoruz küçük yapmak isteyince skıyoruz.

Önce ipimizi iğneye geçiriyoruz sonra örneğimizin fiyonk yapacağımız kısmına ipimizi tutturuyoruz(ben örnek üzerine yapmadığım için biryere tuttturmadan öylesine gösterdim ama siz önce ipinizi örnğinize düğümleyin)sonra resimde gördüğünüz gibi ipi kancalı iğneye dolayın.

On onbir kere sardıktan sonra iğnemizi sardığımız iplerin altından geçirip ortalıyoruz ve tam ortasına düğüm yapıyoruz iyice sıkıyoruz sıkarken fiyonku bozmamaya dikkat ediyoruz.

İşte fiyonk şekli oluştu.

yaptığımız düğümün hemen yanına dir düğümdaha yaparak ortasına bir pır pır yapıyoruz yine iyice sıkıyoruz.

Sıktıktan sonra kancalı iğneyi aşşağıya doğru yavaşça çekerek çıkartıyoruz çıkartırken şeklini boz mamaya dikkat ediğyoruz.

Sonra yaptığımız pırpırın üzerine bir düğüm atıyoruz aynı şekilde bir fiyonk daha yapıyoruz.

takipçilerimizden ışıl hanımın kelebekli iğne oyasının yapımı ile ilgili açıklaması, kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Bilgi girilmemiş. Profilinizi güncelleyin.
  • Yorum Yapın
  • Yorumları Okuyun
  • Facebook ile Yorum Yapın


sitare diyorki:
26 Ara 2008

bu tülbent hem rengi ve deseniyle hemde oyası ile süper
örneğinede tülbentin kendisiyle beraber bayıldım

Nurgül diyorki:
27 Ara 2008

bende çok beğeniyorum ama henüz kullanmak bi türlü kısmet olmadı sitarem

beyza kocabaş diyorki:
27 Ara 2008

çok çok teşekkür ederiz ama biraz daha ilgnç modeller daha çok modeller olursa mutlu oluruz

oyacı diyorki:
02 Oca 2009

çok güzel çok beğendim ama yapılışını da siteye ekleyin lütfen özellikle kelebeğin nasıl yapıldığını anlatın

deeee diyorki:
08 Oca 2009

guzelolmusellerın kolarına saglık

zeliha diyorki:
10 Oca 2009

yıllardır iğne oyoası yaparım her örneğide cıkartırım ama bu olmadı nasıl yapılıyorsa özellıklede kelebek kısmı nasıl oluyor siteye eklersenız cook mutlu olurum tesekkurler… elinize sağlık örnek süperr

Nurgül diyorki:
12 Oca 2009

arkadaşlar bazı örnekleri ben yapmadığım için yapılışlarını bilemiyorum, sizin kafanızda yeni fikirler oluşmasına yardımcı olur yada çıkartabilenler örnekleri çıkartır düşüncesi ile yayınlıyorum. Malesef ben iğne oyasını çok beğeniyorum öğrenmeyide çok isterim ama henüz kısmet olmadı.

eğer yapabilen arkadaşlar varsa bu örneği çıkartamayanlara yardımcı olurlarsa sevinirim…

sevim diyorki:
16 Oca 2009

bence oyanın nasıl yapıldığını yazın yada gösterin ben çıkaramadım örnekte çok güzel

Vaad diyorki:
17 Oca 2009

çok çok kolay kolay örnek beğenmeyen biri olarak bayıldım bu örneğe kim yaptı ise eline sağlık kimki çıkardığı ise örneği aklına sağlık…………. mukemmel……..

Vaad diyorki:
18 Oca 2009

metal olan teli u şeklinde bukulup arasına dokuz sıra ipten saılıyor ve ortadan ip dolanıp kelebek şekli veriliyor üzerine kiprik yapolıtor aşşağı inildiğinde ise lelebek olan motıf yeşil olan yere ekleniyor anladınız……… değilmi…………..????????

Nurgül diyorki:
18 Oca 2009

çok teşekkür ederim vaad, inşallah arkadaşlar anlamışlardır, çok beğenildi bu oya ama genelde arkadaşlar yapamamışlar, ben de iğne oyası bilmediğim için yardımcı olamadım . tekrar teşekkürederim, inşallah yorumundan istifade eder arkadaşlar…

Nurgül diyorki:
09 Şub 2009

Vaad on Ocak 18, 2009 00:09 Düzenle

metal olan teli u şeklinde bukulup arasına dokuz sıra ipten saılıyor ve ortadan ip dolanıp kelebek şekli veriliyor üzerine kiprik yapolıtor aşşağı inildiğinde ise lelebek olan motıf yeşil olan yere ekleniyor anladınız……… değilmi…………..????????

arkadaşlar yapılışını vaad arkadaşımız bu şekilde açıklamış yardımcı olabilmişizdir teşekkürler vaad

nazsu diyorki:
15 Şub 2009

kelebeklerın yapılısını anlatırmısınız..cok bayıldımm

nazsu diyorki:
15 Şub 2009

metal tel ne kadar büyükülükte olcak ve onu nasıl tutrutcas yeşil olan köke orasını anladım yardımcı olursanıs sevınırım..ii günler

Nurgül diyorki:
17 Şub 2009

nazsu yani ben iğne oyası bilmediğim için maalesef bu konuda sana yerdımcı olamıyıcağım inşallah vaad arkadaşımızın tarifine göre yapanlar varsa yardımcı olurlarsa bende sevinirim

emel_emel_emel diyorki:
19 Şub 2009

annem bunun örneğini çıkarmayı başardı ama güzel durmuyo:( o yüzden yapmamaya karar verdik.tarihi ise altını yptıktan sonra üstüne geçti başladıktan sonra işaret parmağına iki sekiz kere sardı daha sonra ortasının sarılışını yaptı ve ipin ucunu alt kısmına ekledi.daha sonra orta kısmından ipi geçirdi sarılmış olan ipten bir tanesine bağlı olarakta üstü yaptı 🙂 ben anlatbildiğim gibi anlattım inş yardımcı olur..

emel_emel_emel diyorki:
19 Şub 2009

annem bunun örneğini çıkarmayı başardı ama güzel durmuyo 🙁 o yüzden yapmamaya karar verdik.tarifi ise altını yaptıktan sonra üstüne geçti başladıktan sonra işaret parmağına ipi 8 kere sardı daha sonra ortasının sarılışını yaptı ve ipin ucunu alt kısmına ekledi.daha sonra orta kısmından ipi geçirdi sarılmış olan ipten bir tanesine bağlı olarakta üstü yaptı 🙂 ben anlatabildiğim gibi anlattım inş yardımcı olur..bol şans 🙂

Nurgül diyorki:
20 Şub 2009

emel hanım yukarda vaad arkadaşımız kelebek kısmını bir tel yardımı ile yaptığını söylemişti, annenizde öyle denesin bence , belkide parmağına doladığı için güzel durmamıştır.

golbahor diyorki:
10 Mar 2009

çok güzel olmuş amabirde yapılışını gösterseydin

gülbahar diyorki:
10 Mar 2009

çhok harika olmus ama birde yapılışını gösterseydiniz çohk iyi olurdurıca etsem birkede bnm için tarif edermisiniz
😀

Nurgül diyorki:
12 Mar 2009

gülbahar hanım ben iğne oysı bilmiyorum bu konu da size yardımcı olamıycam malesef. yukardaki yorumlarda arşakadşlar nasıl yapıldığını anlatmışlar bir bakın isterseniz.

REYHAN diyorki:
21 Mar 2009

MERHABA.. ANNEM BU ÖRNEĞİ ÇIKARDI NASIL MI??? 😀 😀 BÜYÜK BOY BİR ÇATAL İĞNENİN BAŞINI KESTİK VE İPİ ONA DOLADIK 8 KERE VEEEEEE OLDU… SİMDİDEN KOLAY GELSIN…

Nurgül diyorki:
22 Mar 2009

Reyhan hanım açıklmanız için çok teşekkür ederiz yanlız iğneyi neyle nasıl kestiniz anlamadım doğrusu 🙂

asil_lalem diyorki:
25 Haz 2009

yahu harika olmus tebrikler

Nurgül diyorki:
25 Haz 2009

teşekkür ederim asil-lalem senin de yeni örneklerini görmek mutlu eder bizi. hatta altına açıklamasını ve fiyatınıda yazarsan belki satın almak isteyenlere ulaşabiliriz.

asil_lalem diyorki:
25 Haz 2009

nurgül hanım s an elimde yirmiden fazla model var bugün göndersem yayınlayabilirmisiniz ?

Nurgül diyorki:
25 Haz 2009

Hepsini birden belki şimdi yayınlayamam , çünkü biliyorunuz bir kızım var ve ancak o uyurken artık siteyle ilgilenebiliyorum 11 aylık ve çok ilgi istiyor 🙂 resimlerinizi bekliyorum sizin adınızla yayınlarım ve fiyatını altına not düşerim satın almak isteyenlere sizin mail adresinizi veririm sizinle irtibata geçerler inşallah.

asil_lalem diyorki:
25 Haz 2009

cok tesekkür ederim gercekten cok memnun olurum hayırlı günler kızınızada burdan bol öpücükler 🙂

Nurgül diyorki:
25 Haz 2009

ben teşekkür ederim ilginiz beni çok mutlu etti gerçekten Allah da sizi mutlu etsin inşallah…

hattat diyorki:
31 Ağu 2009

modeliniz güzel fakat model çıkarmak için kopyalamak istiyoruz.. bilgisayara kaydettiğim diğer modeller arasına kyacağım. herhangi bir yerde yayınlanmayacak.. kopyalama özelliğini açarsanız sevinirim.. emeğiniz için teşekkürler..

Fatma Engin Şahin diyorki:
19 Eyl 2009

merhaba ben bu örneği çıkardım kelebekleri filkete ile yapılıyor isterseniz aşama aşama fotosunu çekip siteye gönderebilirim..

Nurgül diyorki:
23 Eyl 2009

fatma hanım çok memnun olurum size zahmet olmazsa resimleri çekip yeteneklieller@gmail.com adresinden bana ulaştırırsanız sizin adınızla örneği merak edenler için yayınlarım. Çünkü çok beğenilen bir örnek ve tam olarak kelebek kısmı anlaşılamadı. ben de iğne oyası yapmayı bilmiyorum siz resimleri çekip yollarsanız çok sevinirim. ilginiz için çok teşekkür ederim…

gamze diyorki:
23 Eyl 2009

cok guzel ellerıne saglık yapılısı nasıl acaba:)

Nurgül diyorki:
24 Eyl 2009

teşekkür ederim gamze hanım, yukarıdaki yorumlarda bazı arkadaşlar nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermişler isterseniz öyle yapmayı deneyin.

fatoş diyorki:
18 Eki 2009

lütfen yapılışını da gösterin

Nurgül diyorki:
22 Eki 2009

fatoş hanım bilenler varsa ve size yardımcı olabilirlerse bende sevinirim…

sevinç diyorki:
11 Kas 2009

tülbentinizi ve oyanızı çok beğendik lütfen yapılışını gönderin.

Nurgül diyorki:
15 Kas 2009

sevinç hanım teşekkür ederim yapaılışını ben bilsem size de yollarımda bilmiyorum ki 🙂

ayse diyorki:
15 Kas 2009

yapılışını istiyorum

Nurgül diyorki:
16 Kas 2009

yukardaki yorumlarda nasıl yapıldıpına dair bilgiler vermiş arkadaşlar okursanız sanırım faydası dokunur….

ECRİN diyorki:
19 Ara 2009

iğne oyanız çok güzel olmuş ellerinize sağlık bende bir çok iğne oyası yaptım halada yapıyorum ama bu örnekdeki kelebek kısmını çok uğraşmama rağmen çıkaramadım nasıl yapıldığını kısa özet geçebilirseniz çok memnun olurum

Nurgül diyorki:
20 Ara 2009

ecrin hanım yukarıda ki yorumlarda arkadaşlardan bazıları yapılışına dair bilgiler vermiş ben iğne oyası bilmediğim için nasıl yapıldığına dair bir fikrim yok. Arkadaşların yorumlarının size yardımcı olacağını düşünüyorum….

serap diyorki:
27 Oca 2010

merhabalar bende cok ugrastim bu oya icin ama sonunda basardim aciklamasini guzel aciklamadilar. ben acikliyim bir tel alip u sekli verip 9 sira dolayip ortadan bagliyoruz sonra bir kirpik yapip uste gecip 2 kirpik yapiyoruz ama alt baglamasini tele sarmadan yapiyoruz

Nurgül diyorki:
27 Oca 2010

serap hanım güzel açıklamanız için çok teşekkür ederiz, yapmak isteyen arkadaşlara yol göstermiş oldunuz saolun

buğra diyorki:
20 Şub 2010

benim annem yaptı ablalar önce bi filketenin başını kestik sonra o filketeye 9 kez ipi sardık sonra ortasına 3 düğüm attık üstüne bir kirpik ve o kirpiğin üstüne de 2 kirpik daha işte bu kadar !!! 🙂 😀 🙂

Nurgül diyorki:
22 Şub 2010

açıklama süper teşekkürler buğra, annenin ellerine sağlık bize annenin yaptığı oyanında resmini yollarsan sitemizde yayınlarız 🙂

ışıll diyorki:
23 Şub 2010

kullanacağımız araç bildiğimiz kancalı iğne
Öncelikle kancalı iğnemizin kanca kısmını kırıyoruz

İğnenin demirleri çok açıksa sıkıp resimde gördüğümüz gibi yapıyoruz ,
aralık kısmını yapacağınız fiyonkun boyutuna göre ayarlıyoruz büyük yapmak istersek daha çok açıyoruz küçük yapmak isteyince skıyoruz.

Önce ipimizi iğneye geçiriyoruz sonra örneğimizin fiyonk yapacağımız kısmına ipimizi tutturuyoruz(ben örnek üzerine yapmadığım için biryere tuttturmadan öylesine gösterdim ama siz önce ipinizi örnğinize düğümleyin)sonra resimde gördüğünüz gibi ipi kancalı iğneye dolayın.

On onbir kere sardıktan sonra iğnemizi sardığımız iplerin altından geçirip ortalıyoruz ve tam ortasına düğüm yapıyoruz iyice sıkıyoruz sıkarken fiyonku bozmamaya dikkat ediyoruz.

İşte fiyonk şekli oluştu.

yaptığımız düğümün hemen yanına dir düğümdaha yaparak ortasına bir pır pır yapıyoruz yine iyice sıkıyoruz.

Sıktıktan sonra kancalı iğneyi aşşağıya doğru yavaşça çekerek çıkartıyoruz çıkartırken şeklini boz mamaya dikkat ediğyoruz.

Sonra yaptığımız pırpırın üzerine bir düğüm atıyoruz aynı şekilde bir fiyonk daha yapıyoruz.

Nurgül diyorki:
24 Şub 2010

ışıll çok teşekkür ederim harika anlatmışsın inşallah arkadaşlar faydalanır. Allah razı olsun senden

ışıll diyorki:
24 Şub 2010

önemli değil ben bildiğimi anlattım . Allah hepimizden razı olsun:)

merve diyorki:
26 Şub 2010

çok güzel olmuş elinize kolunuza sağlık bide şu kelebeklerin nasıl öğretirseniz çok makbule geçicek yani sadece kelebeklerde takıldımyardımcı olursanız sevinirim çünkü ub örneği kaçırmak istemiyorum …!!!

Nurgül diyorki:
28 Şub 2010

merve hanım zaten çok net şekilde arkadaşlar yapımı hakkında bilgi vermişler yorumlara dikkatli ouyun hangi yapılış kolayınıza gelirse onu deneyin.

oyakan diyorki:
03 Oca 2011

ellerinize sağlık çok güzel olmuş

Sitemize 15 saniyede üye olarak sizde içerik gönderin.