KURDELE NAKIŞLI BOLERA, BEBEK YELEĞİ

Arkanın alt kısmından başlıyoruz. Arka kısım istediğimiz yüksekliğe gelince ortadan üçte bir kadar kısmı boyun için kesiyoruz. Kenarlarda kalan ilmeklerde örneğin ön kısmını oluşturuyor.Düz kısımlarını her sırada 3 ilmekten sonra geri dönerek ovalleştiriyoruz. Resimden de faydalanarak örneği kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Daha sonra istediğiniz şekilde işleyebilirsiniz. Ben hiç kurdela nakışı bilmediğim halde beş bacak gül işledim.Beş bacak gül yapımını buradan öğrenebilirsiniz.

“KURDELE NAKIŞLI BOLERA, BEBEK YELEĞİ” üzerine 6 yorum.

  1. merhabalar fatoş hanım zten örneğe arkadan başlıyoruz 4 sıra haroşa ördükten sonra aynı yükseklite yani yaklaşık 8 sıra düz örüyoruz ( aslında haroşada iki sırada bir sıra gibi göründüğü için aynı olmuş oluyor yanı.) sonrası resimde gördüğünüz gibi, umarımkolaylıkla yapabilirsiniz…

  2. mrb bu örneğini çok sevdim ama arka kısmın örneğini çıkaramadım düze düz terse ter mi örüyorsun yoksa 7-8 sıra düz ördükten sonra birkaç sırada üstüne tersmi örüyorsun gördüğüm kadarıyla verdiven gibi yapmışsın.onu açıklarsan sevinirim.

  3. meryem hanım beğeniniz için çok teşekkür ederim, açıklaması resimlerin altında yazıyor, resimlerden de yararlanarak kolaylıkla yapabileceğinize inanıyorum

  4. çok güzel olmuş ellerine sağlık ama açıklamalı tarifini koyarsan çok sevinirim hemen yapıcam.

Bir cevap yazın