KIZ BEBEK YELEĞİ ÖRNEĞİ

elbiseye benzeyen çok şık , çok beğendiğim bir yelek örneği kız çocuklarınız için mükemmel bir yelek. ben bu bebek yeleği örneğini internetten bulup çıktı aldım alında örgü pek bilmem ama örnek çıkartmak gibi bir yeteneğe sahibim 😀 kayınvalideme gösterince kendisi de çok beğendi ve ortaya çıkan sonuç 🙂 bence çok güzel ve çok farklı bir kız yeleği

23 yorum

 • Nurgül

  leyla kaplan hanım efendi beğeniniz için teşekkür ederim yukarıda bir youmda filiz hanım için şu şekilde açıklamışım inşallah sizde faydalanırsınız… ayrıca aşağıdaki verdiğim adreste yine bu yeleğin çok ayrıntılı resimlerini de görebilirsiniz.

  http://www.yeteneklieller.com/2009/01/16/tek-parca-bebek-yelegi-ornegi-2/

  diyelim ki 100ilmek ördük. geri dönerken ilk iki ilmeği birlikte örüyoruz, sonra bir arttırıyoruz sonra iki ilmek birlikte örüyoruz sonra yine arttırıyoruz, ve takrar iki ilmek birlikte örüyor ve devam ediyoruz . zaten bu şekilde yapınca otomatik olarak ilmek eksizlmiş oluyor ve dilim gittikçe içeri girerek küçülüyor. bunun için ikinci dilime başlarken beş ilmek alıyoruz eğer dilimi beş sıra yaparsak, daha geniş yaprsanız ona göre arrtrabilirsiniz.

 • leya kaplan

  kazak çok güzl olmuş kızıma bende düşünüyorum kim ördüyse ellerine sağlık kol ucların diliminive etek dilimlerini anlamadım zahmet olmassa tarif edebilirmisiniz

 • Nurgül

  evet seval hanım, birinci dilim oluşurken ilmek kesmiş oluyoruz. bunun için ve dilim dilim olması için böyle. yani ilk başlama ilmek sayısı 100 dersek, dilimi beş sıra ördüysek beş ilmek eksilmiştir. yani 95 ilmek kaldı. bunun için beş ilmek daha arrtırıyoruz ki dilim dilim olsun.

 • seval

  arkadaşım acil bilgine ihtiyacım var.2.dilime gçerken artırma işlemini anlamadım.5 tane birdenmi artırıp o sırayı normal örüyoruz

 • Nurgül

  filiz hanım yakanın eni istediğiniz genişliğe gelince, belden altını örmeyi bırakıyorsunuz ya ip takın yada öylece şişde bekletin sadece üst kısmı aynen örmeye devam ediyorsunuz yeteri kadar örünce yani kol genişliğiniz istediğiniz kadar olunca, ayırdığımız belden alttaki kısmıda şişe takıp hepsini birlikte yakayı ördüğümüz gibi aynı şekilde örmeye devam ediyoruz.

 • cok sagolun ya cok yardimci oldunuz basladim yapiyorum o kadarda zor degilmis ama bil meyince zor geliyo ben yakayi yaptim kolunu nasil yapicam onuda soylerseniz cok sevinirim cevabiniz bekliyorum

 • Nurgül

  filiz hanım diyelim ki 100ilmek ördük. geri dönerken ilk iki ilmeği birlikte örüyoruz, sonra bir arttırıyoruz sonra iki ilmek birlikte örüyoruz sonrayine arttırıyoruz, ve takrar iki ilmek birlikte örüyor ve devam ediyoruz . zaten bu şekilde yapınca otomatik olarak ilmek eksizlmiş oluyor ve dilim gittikçe içeri girerek küçülüyor. bunun için ikinci dilime başlarken beş ilmek alıyoruz eğer dilimi beş sıra yaparsak, daha geniş yaprsanız ona göre arrtrabilirsiniz.

 • ya ben su yapiyorumda eger bana cevap verirseniz sevinirim sadece dilimi ogrenmek istiyorum her dilimde bes ilmek artirip sonra bi yerlerdeilmek kesicekmiyim nerde ilmek kesicem onu ogrenmek istiyorum yardiminiza tesekkurler

 • Nurgül

  filiz hanım belki ben tam anlamamışımdır. kayınvalideme sorup en kısa zamanda cevap verecem size inşallah

 • selamlar yine ben ben yelege basladim yapiyorum cok guzel oluyo yalniz ben gen ebi yeri anlamadim . alt dilimleri birinciyi yapiyorum ikinciye baslarken bes ilmek artirin demistiniz.yalniz her dilime baslarken bes ilmek artarsa ilmek sayisi cok olucak .mesela ben 100 ilmekle basladim su an 125 ilmek oldu cunku her dilimde bes artiyo bilmiyorum ne yapicam hic kesme oluyomu nerdelutfen bana bunuda soyleyin simdiden cooooooooooook tesekkur eder cevabinizi bekliyorum. umarim guzel olucak cok hosuma gitti.

 • Nurgül

  filiz hanım ilk sıra haoşayı örüp bititince geri dönerken bir ilmek kesiyorsunuz yani iki ilmeği birden dokuyorsunuz, bir ilmek alıyorsunuz yani delik oluşturmak için bir tane arttırıyorsunuz. sonra tekar bir ilmek kesiyr, yine bir ilmek alıyorsunuz. sonra normal devam ediyorsunuz dönüşte tamamını normal örüyorsunuz. sonra geri dönerken yine iki ilmeği birden dokuyor, bir ilmek arttırıyor, yine bir kesiyor bir arttırıyorsunuz. bu şekilde beş sıra örüyorsunuz.
  bu dilim bitince ikinci dilime geçerken beş ilmek arrtrıyorsunuz bir sıra normal ve aynı şekilde örmeye devam ederek dilimleri oluşturuyorsunuz.

 • filiz

  cok sagolun cok yardimci oldunuz oralari anladim bide o alt kenarini ilmekmi artiyo bide onu anlatirsaNIZ COK COOOK SEVINIRIM SIMDIDEN COK TESEKKURLER .

 • Nurgül

  filiz hanım diyelimki 100 ilmek başladınız, bir iki sırayı baştan sona örün, sonra 100 ilmeği 90 ilmeğini örün, 10 ilmek örmeden geri dönün ve örün böylece boyun kısmını oluşturmuş oluyoruz. sonra beli yakadan daha geniş yapmak içinde aynı işlemi yapıyoruz, yani koltuktan yukarısına 45 ilmek koltuktan altına da 55 ilmek olarak ayarlıyalım. bu 55 ilmeği örüyoruz diğerlerini örmeden sırayı geri çevirip aynı ördüğümüz 55 ilmeği örüyorz bu sıra bitince bu defa 100 ilmeğin hepsini örüyoruz… bu şekilde düşünerek resme bakın daha iyi anlarsınız.

 • YA YINE BEN RESIMLERE BAKIP YAPMAYA CALISTIM AMA OL MADI COK HOSUMA GITTI
  YAPMAKTA ISTIYORUM BEN BASTAN SONA DUZ ORDUM
  .VE ALT ETEGI CAPRAZ OLMADIVEGERI DONMEDEN HER SIRAYI BASTAN SONA ORDUM BILMIYORUM NASIL YAPICAM LUTFEEEEN BANA YARDIMCI OLUUUN.

 • Nurgül

  http://www.yeteneklieller.com/2009/01/16/tek-parca-bebek-yelegi-ornegi-2/

  filiz hanım bu verdiğim adresi tıklayın orada bulabilirsiniz

 • filiz

  anlatimini yazin lutfen

 • filiz

  kenarinin nasil yapildigini anlamadim yapmak istiyorum ama kenarini anlamadim lutfen bana yardimci olun

 • Nurgül

  bu yeleğin örneğini çıkartmak isteyenler için çok ayrıntılı resimlerini yayınladım aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz

  http://www.yeteneklieller.com/2009/01/16/tek-parca-bebek-yelegi-ornegi-2/

 • sema

  ilginize çok teşşekür edrim ama ben gene birazcık anlamadım yakayı ve alt deliklerini bide kolda nasıl yapacağımı söylerseniz çok mutlu olurum resimden pek çıkaramıyorum benim kızım 2 yaşında yardım edermisiniz

 • Nurgül

  Sema hanım alt resimde gördüğünüz gibi yeleğe,dikine olarak ön yakadan başlıyoruz. yani başladığınız ilmek sayısı yeleğin uzunluğunu oluşturuyor.Nako bebe yününden yapıldı. 4-5 aylık bebek için. Biraz paspas yapılışı gibi resmi dikkatlice incelerseniz sanırım demek istediğimi anlarsınız. Yani mesela bu yeleğe 100 illmek ile başlanmış. 2 sıra haoşa yapılmış. sonra 90 ilmek örülüp 10 ilmek örülmeden geri dönülmüş.

 • sema

  çok güzel çok beğendim ama yapılışını açıklarsananız çok sevinirim bekliyorum

 • admin

  Nasıl bir hata var anlamadım

 • 30

  biraz hata var gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir