BEBEK PATİĞİ YAPILIŞI

Resimlerde görüldüğü gibi patiğe, yapacağımız ayağın ebatına göre zincir çekerek başlıyoruz, sonra zincirlerin üzresine dolugu doluyoruz.Son zincire beş dolgu doluyor ve tersine dönmeden aynı zincirin üstüne tekrar dolgu dolarak tabanın ovalliğini sağlıyoruz.

Bu kısmını patiği örüp bitirdekten sonra, patiğin ön kısmını pile gibi dikiyoruz ve üzerine elimizde büzerek oluşturduğumuz  kurdelayı dikiyoruz.

Patiğin en son sırasına gelince bittiği noktada resimdeki gibi basit birit yaparak arkasını oluşturuyoruz.

Umarım bu resimlerle patiğin yapılışı konusunda yardımcı olailmişimdir

Patiğin görünüşüne buradan ulaşabilirsiniz…

9 yorum

 • Nurgül

  gülistan hanım tabanı yaptıktan sonra en son sırasına sık iğne yapıyorsunuz. sonra kenar kısmını oluşturmak içinde sık iğnenin en üst kısmına değil de bacak kısmına dolgu dolmaya başlıyoruz ki dik kenarı oluşturabilelim . en son resimden ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

 • gülistan

  tabanı yapmak kolay ama kenarları kaç ilmek yapılıyo nasıl şekilveriliyo yani üst kısmı bilen varsa ayrıntılı anlatırsa sevinirim.

 • Gulistan

  Patigin kenarlari nasil yapiliyo

 • Gulistan

  Nurgül hanim yaptiginiz patigi cok beyendim.ama anlamadigim yerler var .anladigim kadariytla tabanini ayri yapiyoruz sonra kenarlarini yaptiktan sonra alt tabaniyla dikiyoruz .dogrumu acaba bilen varsa cvp yazsin lutfen acil bu arada uste yaptigiz kurdele nasil yapiliyo lutfennn cvp yazin

 • Nurgül

  Selma hanım çok teşekkür ederim, patiğin yapılışını resimlerle ve altındaki tariflerle anlatmaya çalıştım kafanıza takılan bir yer varsa sorun yardımcı olmaya çalışırım

 • bu patigin tam yapılışını anlatırmısınız bu arada siteniz cok güzel tşk şimdiden

 • admin

  miraç,
  patiğin taban kısmını ördüğün zaman, tabanın son sırasına sık iğne yapıyorsun, sonra herzaman ki gibi sık iğnenin en üst kısmına değilde, yükseklik oulşturmak için sık iğnenin bacak kısmına dolgu doldurmaya başlıyoruz böyleliklede yüksekliği oluşturuyoz. En son resme bakarsan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın kolay gelsin.

 • miraç

  bu patin üst tarafını nasıl yapıcam anlamadım şimdiden teşşekürler el becerim olmadıgı için zorlanıyorum patikte çok hoşuma gıtttı mutlaka yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

 • miraç

  slm çok teşşekkür ederim çok sevindim allah razı olsun allaha emanet olun hemen kızıma başlıycam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir