Ahşap Boyama Transfer Tekniği / Çok Amaçlı Sehpa

dsc00465.JPGdsc00464.JPG

6 yorum

 • Nurgül

  merhaba arkadaşım evet transfer tutkalı veya transfer ilacı aynı şey
  herhangi bir sünger de olur sanırım, ama ben hiç kullanmadım , normal süngerin de çıkartacağına inanıyorum.
  🙂 siz süngerle kağıdı yavaş yavaş kavlatın göreceksiniz ki resim ahşaba gaçiyor.transfer ilacı bunun için kullanıyoruz zaten. sonrada iyice cilaladık mı, işlem tamam demektir.
  kolay gelsin

 • ümmü

  güzel olmuş ama benim de birkaç sorum olacak.trensfer ilacı dediğiniz transfer tutkalı mı?değilse transfer ilacı ne?özel olarak transfer süngeri mi alcaz herhangi bi sünger olmaz mı?süngeri sürdükten sonra resim ahşapa aynen nasıl çıkar.ben pek anlayamadım

 • Nurgül

  emel hanım istedikten sonra herşeyi yapabilir insan. çok fazla malzemeye gerek yok mesela bir sandık düşünün. arkadaşının resmini sandığın kapağına göre fotokopi çektirin ve tekniği uygulamaya başlayın. Sandığın boşda kalan kısımlarını da dilediğiniz tek renge boyayabilirsiniz. Sİsin için bu işlemin çok zor olacağını düşünmüyorum. Malzemeleri alırkende satıcıya tekrar bilgi maksatlı sorarsanız aldığınız marka ilacı nasıl kullancağınızı size yardımcı olacaklardır. İnşallah gönlünüzce bir hediye hazırlarsınız.
  teşekkürler…

 • emel

  benim bir sorum olacak ben erkek arkadasım için süpriz yapmak istiyorum ama daha önce transfer tekniği uygulamadım yani ahsaplar ve boyalar hakkında bilgim yok.benim durumum da olan biri bunu yapabilirmi acaba??birde resmi tam olarak sıfıra sıfır objenin üzerine oturtsak olmaz mı kenarlarda boşluk kalmasa(kalırsa ben onu boyalarla bütünleştirememekten korkuyorum da)

 • Nurgül

  Ahşap objelerinizi boyarken sıfır numara bir zımpara ile önce iyice zımparalıyorsunuz. Sonra Beyaz boya ile boyayın ki (astar olarak boyamış oluyorsunuz) üzerine süreceğiniz renk yada üzerinde uygulayacağınız teknik çok daha net olarak kendini göstersin.

  Transfer tekniği için beğendiğiniz resmin çok kaliteli renkli fotokopisini çektirin,boyutlarını objenize göre kendiniz ayarlayın.Resmin renkli kısmına transfer ilacı sürün ve pürüzsüz bi şekilde ahşap objenize yapıştırın.Daha iyi sonuç almak için bir gün bekleyin ama iyi bir transfer ilacı kullandıysanız (ben folkart’ın ilacını kullanıyorum) bir kaç saat beklemeniz yeterli.Sonrasında transfer süngerini nemlendirin ve yavaş yavaş resmin üzerinde süngeri gezdirin. İşte resminiz aynen objenizde 🙂 Kenarlarını resme uygun dilediğiniz gibi boyayabilirsiniz, güle güle kullanın…

 • admin

  bence çok güzel olmuşlar,

Bir cevap yazın